Tarihi gün! Trabzonspor yeni başkanını seçiyor

Hayri Gür Spor Salonu’nda dün başlayan ve bugün sona erecek genel konseyde, lider adayı Ertuğrul Doğan’ın konuşmasının ardından divan başkanı Ali Sürmen’in yaptığı anonsla oy verme sürecine geçildi.

TEK ADAY

Kulüp Asbaşkanı Ertuğrul Doğan’ın tek aday olarak girdiği seçimde, 19 sandıkta 9 bin 278 üyenin oy verme hakkı bulunuyor. Bordo-mavili kulübün 55 yıllık tarihinde 48. yönetim kurulu seçilecek. 46 yaşındaki Doğan, Trabzonspor‘un 18. başkanı olacak. Yeni yönetim, 20 aylığına vazifeye getirilecek. Ertuğrul Doğan, 11. sandıkta oyunu kullandı. Harika genel heyette oy verme süreci, saat 16.00’da tamamlanacak.

Doğan’ın başkanlığındaki idare konseyinde şu isimler yer alıyor:
Asil Üyeler: Zeyyat Kafkas, Ali Haydar Gedikli, Sami Karaman, Kemal Ertürk, Serkan Kılıç, Nevzat Kaya, Faruk Hacıhaliloğlu, Yahya Karahasan, Taner Fikret Saral, Coşkun Öztürk, Ahmet Beşir, İbrahim Şahinkaya, Derviş Köz, Birhan Emre Yazıcı
Yedek Üyeler: Ceyhun Eskici, Hüseyin Ekşi, İmdat Yılmaz, Fatih Solak, Selim Burak Özdemir, Mustafa Atmaca, Ali Beyazlı.
Genel kurulda ayrıca yönetim kurulu için Deniz Erçin, Recep Bakırtaş, Harun Özdemir, Levent Sekban, Aydın İskender ve Muhammet Lider, asil adaylık müracaatında bulundu.

ERTUĞRUL DOĞAN KİMDİR?

Ertuğrul Doğan, 1977 yılında Trabzon’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Kısmı’ndan mezun olan Doğan, Oltan&Köleoğlu Enerji’nin yönetim kurulu başkanlığı misyonunu üstlendi. 2022 yılında madencilik, güç, havacılık, denizcilik ve teknoloji bölümünde faaliyet gösteren Doğan Yatırım Holding’i kuran Ertuğrul Doğan, aynı zamanda yönetim kurulu başkanlığı vazifesini üstlenerek iş hayatını sürdürüyor. Doğan, Trabzonspor Kulübünde 2018 yılında projeler ve finansman komitesi sorumlusu, 2020 yılında lider yardımcısı olarak misyon aldı. 2021 yılından itibaren ise Trabzonspor Asbaşkanı olarak misyon yaptı. Doğan, evli ve 2 çocuk babası.

Kaynak: AA / Ömer Özarslan – Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir