Rize’de CHP’nin afişleri sökülüp AK Parti afişleri asılıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 3 Mayıs’ta partisinin organize ettiği mitinge katılmak için memleketi Rize’ye gelecek. Erdoğan’ın ziyareti öncesi Rize merkezde CHP’nin astığı tüm afişlerin söküldüğünü yerine AKP’nin afişlerinin asıldığını belirten CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Necati Topaloğlu ve CHP Rize Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Diler duruma reaksiyon gösterdi. ANKA’nın haberine göre Topaloğlu, AKP’nin afişlerinin asıldığı sırada trafik polisinin Rize-Gürcistan karayolunu da trafiğe kapattığını söz etti.

Necati Topaloğlu bahisle ilgili şunları söyledi:

“Seçim süreci içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarda pankartlarımızı astık, pankartlarımız asmış olduğumuz yerlerden kaldırılarak AKP’nin pankartları asıldı. Polis takımları tarafından yollar kesilerek, ‘kaza var’ diye tabelalar konularak anayolu kesip afişler asılmaktadır. Bunun siyaseten etik olmadığını düşünüyoruz. Bu hususun kısa bir müddet içerisinde düzeltilmesi ve bizim pankart astığımız yerlerde afiş astığımız yerlerde afişlerimizin öteki partilerin afişlerinin korunduğu üzere bizimkilerin de korunmasını talep ediyoruz.

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Rize’ye geldiği vakit da tıpkı hadiseler vuku bulmuştu. Demek ki birileri AKP’nin dışında başka partilerin Rize’de siyaset yapmasını istemiyor. Devletin bütün imkanlarını seferber ediyorlar, kamu kurumları, belediye, emniyet hepsinin kendilerine takviye olmaları için ya baskı yapıyorlar ya da bir halde mecburî bırakıyorlar diye düşünüyoruz.”

DİLER: “AKP DEVLET GÜCÜNÜ KULLANIYOR”

CHP Rize Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Diler ise şöyle konuştu:

“Biz aslında bunlarla bugün karşılaşmıyoruz, geçmiş seçimlerde de afişlerin ve bayrakların kopartılması üzere tıpkı şeyleri yaşadık. Viyadüğün üst tarafına bir afiş astık, sonraki günü bizim afişimiz kaldırılarak AKP’nin afişleri asılmış. Siyasi etik kuralları dışında bir olaydır. AKP’nin devlet gücünü kullanarak birtakım şeyleri ele geçirmesi bizi üzüyor. Lakin 14 Mayıs’tan itibaren tüm Türkiye’de barış, huzur ve hürmet olacak. Bütün siyasi partilerin de ortalarında hürmet olacak bunu tüm Türkiye’ye benimseteceğiz. İktidar partisi devlerin imkanlarını kullanarak kimi şeyleri elde edemeyecek. Elde etmemeli esasen. Biz bunun önüne geçeceğiz. Katiyetle pankartı kesildi, afişler indirildi demek emek hırsızlığı oluyor.

Bizim arkadaşlarımız alanlarda afişleri asarken devlet yardımıyla bunların koparılması aslında makus bir durum. Memişağa Parkı’nda AKP’nin karavanı 12 ay boyunca dururken biz arkadaşlarımızla birlikte birebir yere stant açmaya gittiğimiz vakit bizlerin başına beş, altı tane zabıta göndererek standı kaldırmak istiyorlar. Bu da iktidarın elinde bulundurduğu devlet gücünü kullanmasıdır. Bizler sakin bir ortamda, kimsenin kimseye karışmadığı, bütün siyasi partilerin birbirine hürmet duyduğu bir ortam yaratmaya çalışıyoruz ve o ortamda çalışmaya devam ediyoruz. Tıpkı hassasiyeti de iktidarda olanlardan bekliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir