Kabine Toplantısı sona erdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

Saat 15.20’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başlayan Ekim ayının son Kabine Toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabinede alınan kararlı açıklamak üzere ulusa sesleniş konuşması yapıyor. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Bartın’daki maden ocağında meydana gelen patlamada 41 arkadaşımızı şehit verdik. Diyarbakır ziyaretimizi iptal edip Bartın’a gittik ve yerinde inceleme yaptık. Şehitlerimizin ailelerini ziyaret ettik. Ülkemizin bir daha bu türlü felaketlere maruz kalmaması için çalışmalarımızı yapıyoruz. Bartın’daki gibisi kazaların önüne geçmek için atacağımız adımlar ortasında bölgede bir meslek lisesi açmakta var. Ortaya çıkacak sonuçlara nazaran gerekenin yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. 20 bin muhtarımızın iştirakiyle Muhtarlar Meskeni açılışımızı gerçekleştirdik.

AZERBAYCAN İLE İLİŞKİLER

Perşembe günü Azerbaycan’a giderek havalimanı açılışını yaptık. Vatan savaşı sonrasında Azerbaycan ile düzeylerimizi öbür bir düzeye çıkardık. Azerbaycan’ın azat olan topraklarında rekor biçimde inşa edilen havalimanlarını bölgenin kalkınması için stratejik adımlar olarak görüyoruz. Bölgedeki mayınları temizleme kararı da aldık. 3’lü formatlarda ticaret alanlarındaki ufkumuzu genişletecek çalışmalar yürütüyoruz. 

Azerbaycan ile orta vadede daha neler yapabileceğimizin tahayyülünü vatandaşlarımıza bırakıyoruz.

Azerbaycan’da kaza yapan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’a şifalar diliyorum.

DİYARBAKIR VE MALATYA MİTİNGLERİ

Cumartesi günü Malatya’da dolu bir gün geçirdik, 60 bin kişinin katıldığı bu açılış merasimi coşku doluydu. Gece Malatya’da kaldıktan sonra sonraki gün Diyarbakır ziyaretimizi yaptık. Diyarbakır’da yeniden resmi sayılarla 70 bin kişinin katıldığı açılış merasimi çok çok öbür bir heyecana neden olmuştur. Bu vesileyle bölücü terör örgütünün çocuklarını kopardığı Diyarbakır anneleri ile de görüştüm. 

Önümüzdeki günlerde de pek çok programla ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Türkiye’nin içinde bulunduğu süreç dünyada olup bitenlerden bağımsız değildir. Her manada büyüyen, hak ve özgürlüklerini genişleten bir Türkiye için çalışıyoruz. Gelin Türkiye Yüzyılını daima birlikte inşa edelim. 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir