CHP’de toplu istifa

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aycan Gündüz, partisinin vilayet başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, geçen günlerde Tekirdağ Vilayet Başkanlığı idare heyetindeki 18 üyenin topluca tıpkı gün istifa ederek, vilayet idaresini düşürme teşebbüsünü hüzünle öğrendiklerini ve kınadıklarını söyledi.

Kendisine çıkar sağlamaya çalışan bireylerin partiye ziyan verdiğini ileri süren Gündüz, “Partimizin milletimize vadettiği hoş yarınları ve aydın Türkiye’yi yaratma yolunda bir nefer olarak hizmet etmeye ant içmiş olan bizler, bu tutum ve davranışlardan beslenerek, kendisine çıkar sağlama niyetinde olan şahısların partimize ziyan verdiğini görüyoruz. Bu şahıslar kim olursa olsun, parti idaresinde ne düzeyde yetkili ve vazifeli olurlarsa olsunlar, Tekirdağ vilayetinde CHP’nin kaybedeceği oy ölçüsünden sorumlu olacağının bilinmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Gündüz, CHP Süleymanpaşa İlçe İdaresi olarak “tek adam zihniyetinin partiye sıçramasına, hizipçiliğe, haksızlığın, adaletsizliğin ve hukuksuzluğun karar sürmesine” kayıtsız kalamayacaklarının altını çizdi.

Son günlerde yaşananlara reaksiyonsuz kalamayacaklarını vurgulayan Gündüz, şunları kaydetti:

“Yaşanan bu davranışlara reaksiyonsuz kalmamız düşünülemez. Sandıktan partililerimizin oyları ile çıkan bizler, dik duruşumuzdan taviz vermeden, şahıslara değil millete hizmet etmek için vermiş olduğumuz yeminin gereğini yerine getirip, ilçe yönetim kurulu üyeliklerimizden istifa ediyoruz.

Partimize verdiğimiz hizmetin sonlanmasına üzülüyoruz. Ancak parti içi seçimlerde, teveccüh gösterip dayanak olan tüm yoldaşların bilmesini isteriz ki CHP bizim yuvamız ve yuvamızı terk etmemiz asla kelam konusu olamaz. Partimizin iktidarı için bu çatı altında büyük bir aile olarak gayret etmeye her vakit devam edeceğiz. Bu his ve kanılarla başta ebedi Başkomutan, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için emek sarf etmiş, kan dökmüş tüm şehit, gazi ve devlet adamlarımızla vefat etmiş partililerimizi rahmetle anıyorum.”

Geçen hafta ise CHP Tekirdağ Vilayet İdare Heyetinden 18 kişi istifa etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir