Bakan Varank: Akşener tiyatroyu çok seviyor, insanlar mahkeme kararlarına üzülmesi gerekirken birbirlerine sarılıp kutluyorlar

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu eleştirip, “Sayın Akşener zannedersem gençliğinde drama eğitimi almış. Onun için tiyatroyu çok seviyor. Bakıyorsunuz bir belediye başkanı ceza aldığı için neredeyse göbek atacak. Beşerler mahkeme kararlarına üzülmesi gerekirken birbirlerine sarılıp kutluyorlar” dedi.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Oymaağaç Mahallesi’nde inşa edilen Mobilya ve Metal Boyama Ortak Kullanım Tesisi’nin açılış merasimine; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Vali Gökmen Çiçek, AKP Küme Lider Vekili Mustafa Elitaş, AKP Kayseri milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Tamer ile Hülya Nergis, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Bakan Varank, “Nasıl TOGG ‘Türkiye Yüzyılı’nın birinci fotoğrafı olduysa gün geçtikçe bu fotoğraf karelerini, yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Daha Togg’un heyecanı bitmeden Sayın Cumhurbaşkanı’mız Yusufeli Barajı’nın açılışını gerçekleştirdi. 4 gün evvel ülkemiz ismine büyük bir gurura daima birlikte şahit olduk. İnsansız savaş uçağımız ‘Bayraktar Kızılelma’, birinci uçuşunu büyük bir coşkuyla gerçekleştirdi. Birtakım teknolojiler vardır ki geliştirdiğinizde yalnızca bir eser elde etmezsiniz. Bütün bir sistemi değiştirirsiniz. ‘Kızılelma’ bu müstesna teknolojilerden bir tanesi. Bu teknoloji yalnızca ülkemizin topraklarını savunmada eli ayağı olmayacak, birebir vakitte savunma sanayi içinde çok büyük bir vizyonu ortaya koymuş olacak. Aselsan’ı, Roketsan’ı, ASPİLSAN’ı yeni yatırımlar, yeni atılımlar yapmak için zorlayacak. savunma endüstrisini topyekun dönüştürecek. İşte biz yolumuza son hız devam ediyoruz. Bunun üzere yeniliklerle açılışlarla projelerle vatandaşlarımızın karşısına çıkıyoruz” dedi.

“Teknoloji anlatmak için CHP’ye temas yapmamız lazım”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na eleştirilerde bulunan Bakan Varank, “Evet, Mustafa Elitaş liderimiz söyledi. Bir vakitler biz tabanca, boyama tabancası bulamazken artık bütün bu süreçlerin robotiğe döndüğü bir vakte denk gelmiş olduk lakin sayın bakan, buradaki teknolojiyi anlatmamız için Cumhuriyet Halk Partisi’ne Zoom ilişkisi yapmamız lazım. Zoom ile bağlanmazlarsa teknolojiden anlamıyorlar. Onun için ben liderimize buradan tavsiyede bulunuyorum. Davet edin, mantı ikram edersiniz. Tahminen hamburgerin yerini tutmaz lakin gelsinler, gezsinler, şu teknolojiyi görsünler. Şayet gelmek istemiyorlarsa bir Zoom kontağı yapın fakat arkadaşlarımız teknolojiden o kadar bihaberler ki Zoom bile yabancı bir eser. Bunun farkında değiller. Bari danışmanına bağlanırken Türkiye’deki teknoloji firmalarının ürettiği eserler var. Bir Bip var mesela. Onunla birebir ilişkiyi gerçekleştirebilirsin. Hiç değilse yerli eser kullanabilirdi. Yabancı danışmanla yerli eserle temas kurabilirdi ancak arkadaşlardaki yerlilik oranları o düzeylere gelmemiş. Ben onun için bu kürsüden tavsiyede bulunmak istiyorum. Teknoloji görmek isteyen Kayseri’yi ziyaret edebilir. Bu tesisi ziyaret edebilir” diye konuştu.

“Milletimiz, oynadığınız tiyatroyu seyretmeye devam ediyor”

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da eleştiren Bakan Varank, şunları söyledi:

“Tabi siyasi atmosferi hepiniz takip ediyorsunuz. Bedelli kardeşlerim, bakın; bizim bu türlü gündelik siyasi tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok. Bana vakit zaman ‘Sayın bakanım, siz ne diyorsunuz’ diye soruyorlar. İşte İstanbul’da bir mahkeme kararı oldu. Onun üzerinde siyasi gelişmeler oldu. Ben bu mevzulara fazla girmek istemiyorum fakat şunu da söylememiz lazım pahalı arkadaşlar. Bakınız Sayın Akşener, zannedersem gençliğinde drama eğitimi almış. Onun için tiyatroyu çok seviyor. Bakıyorsunuz bir belediye başkanı, ceza aldığı için neredeyse göbek atacak yani beşerler mahkeme kararlarına üzülmesi gerekirken birbirlerine sarılıp kutluyorlar. Ben bu resmi şöyle okuyorum. Bakınız şu anda kasetle gelen genel lidere mağduriyet sosuna bürünmüş bir darbe gerçekleştiriliyor. Bu hususlar bizi hiç ilgilendirmiyor. Biz işimize bakıyoruz. Şayet bahis 2023 seçimleriyse bizim adayımız aslında aşikâr. Sayın Cumhurbaşkanı’mız Allah’ın izniyle bu seçime girecek, tekrar cumhurbaşkanı olacak. Onun için 6’lı masadaki siyasi tartışmalar bizi ilgilendirmiyor ancak Sayın Akşener’e şunu söylemek istiyorum. Drama eğitimi almış fakat hangi duyguyu nerede oynayacağını öğrenememiş. Şayet üzülecekseniz onun imgesini vermeniz lazım. Mahkeme kararı üzülünecek bir karardır lakin siz gülüyorsanız demek ki bunun altında öbür bir konu vardır, diye düşünüyorum. Bütün milletimiz de işte sizin oynadığınız o tiyatroyu seyretmeye devam ediyor.” (DHA)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir